Mazdy na zamówienie z zagranicy

Mamy dostęp do szerokiej bazy ofert używanych Mazd w Europie Zachodniej. Możemy zaproponować następujące samochody:

Ceny szacunkowe z transportem i opłatami. Można zrobić samemu płatności: akcyzę, tłumaczenia, przegląd, wówczas jest taniej.

 • Mazdy 121 „Kapelusz” i późniejsze (alias Ford Fiesta)

„Kapelusz” to określenie urokliwego małego sedana Mazdy 121 z początku lat 90. Ceny ładnie zachowanych modeli wahają się w granicach 3500-5000 zł, przy czym model ten pojawia się rzadko. Sporadycznie można spotkać również starsze Mazdy 121 z lat 80. (alias Kia Pride), ich ceny są nieco niższe. Ceny późniejszych Mazd 121, czyli Fordów Fiesta z innym grilem oscylują wokół 3-3,5 tys. zł

 

Mazda 121 "Kapelusz"

Mazda 121 „Kapelusz”

 

 • Mazda Demio

Vanowaty mały pojazd z przełomu lat 90. i 2000. Obecnie można go tanio kupić, jednak wiele egzemplarzy jest skorodowanych. Szacunkowe ceny od 3,5 do 5 tys. zł.

 • Mazda 2

W latach 2002-2007 produkowano Mazdę Demio II, znaną u nas jako „2”. W tym wypadku również należy uważać na korozję. Ceny najtańszych egzemplarzy to ok. 5 tys. zł, bardzo dobre przekraczają 10 tys. zł.

Kolejna generacja „dwójki” nie ma już tak wielkich problemów z korozją – jest sporo ładnych egzemplarzy. Polecamy wersje benzynowe. Można znaleźć ładny egzemplarz w cenie 13-16 tys. zł Najmłodsze egzemplarze, z ok. 2014 r. są dużo droższe.

Mazda 2

Mazda 2 II generacja

 • Mazda 323

Popularny japoński kompakt z lat 90. Pierwsze trzy generacje sprzed 1989 r. pojawiają się bardzo rzadko, jednak i takiego auta warto poszukać – mają już status youngtimerów. Z czwartej generacji (BG) najciekawszy jest liftback z chowanymi reflektorami – właściwie od dawna powinien mieć już status youngtimera, ale pozostaje dość mało znany. Ta wersja oraz inne generacji BG pojawiają się i kosztują od 3,5 do 6 tys. zł. Podobne ceny ma kolejna generacja 323 o kodzie BA, gdzie najciekawsze wersje nadwoziowe to 3 i 5 drzwiowe liftbacki. Jedynie nieco droższa (4 do 8 tys. zł) jest ostatnia wersja 323 (BJ), która nie była oferowana oficjalnie w Polsce, ale za granicą samochód jest dość popularny.

 • Mazda 3

Następca 323 miał dotychczas 3 generacje. Pierwszą, dostępną od 2003 r., można zakupić już w cenie 6 tys. zł i trafiają się egzemplarze bez korozji. Mniejszy przebieg to większa cena, także ta generacja najczęściej dostępna jest w okolicach 10 tys. Wydatek na kolejną to już przynajmniej 20 tys. zł, jeśli chodzi o zadbane auto.

Mazda 3 I generacja

Mazda 3 I generacja

 • Mazda 626

Poprzedniczka Mazdy 6. Temat nie jest łatwy. Pojawiają się ładne egzemplarze opływowej IV generacji, nawet z niedużymi przebiegami i książkami serwisowymi (!). Następna, piąta i ostatnia generacja modelu jest reprezentowana dość licznie, niestety większość egzemplarzy jest bardzo mocno skorodowana. Można by napisać na ten temat książkę „W poszukiwaniu nieskorodowanej Mazdy 626”. Czasem jednak pojawiają się egzemplarze nieskorodowane lub takie, gdzie korozja jeszcze za bardzo się nie rozwinęła – kosztują od 3,5 tys. zł wzwyż.

 • Mazda 6

Pierwsza generacja jest bardzo chętnie importowana z zachodu. Najstarsze egzemplarze wyprodukowano w latach 2002-03 i kosztują one od 5 do 8 tys. zł. Oczywiście można znaleźć i tańsze, np. diesle lub samochody z korozją, do których na wstępie trzeba dołożyć kilka tysięcy złotych. Tych nie polecamy i nie sprowadzamy, ale jak ktoś sobie wyraźnie życzy i wie, co robi, możemy i tani egzemplarz wynaleźć. W 2005 r. miała miejsce modyfikacja modelu, ceny egzemplarzy po liftingu zaczynają się od ok. 11-12 tys. zł, a kończą – uwaga – na 25 tys. zł! Tak, wiemy, że w Polsce można kupić taniej egzemplarze o podobnie małym przebiegu, ale my byśmy jednak takiego nie kupili (masowe „korygowanie liczników)…

Druga generacja Mazdy 6 to wydatek przynajmniej 25-27 tys. zł za przyzwoity egzemplarz i nie ma zbyt wielu skorodowanych egzemplarzy.

Trzeciej generacji Mazdy 6 aktualnie nie sprowadzamy: ceny od 60 tys. w górę – nowe i prawie nowe samochody są za granicą droższe niż w Polsce i nie opłaca się ich sprowadzać.

Mazda 6

Mazda 6 I generacja po liftingu

 • Mazda Xedos 6

Ładniejsza wersja Mazdy 626 z lat 90. nazywana była Xedos 6. Co ciekawe, auto było lepiej zabezpieczone przed korozją niż późniejsze modele. Xedosy można sprowadzić w cenie 3-5 tys. zł, zdarzają się ładne egzemplarze.

 • Mazda Xedos 9

Większa Mazda Xedos 9 była następczynią Mazdy 929 (bardzo rzadko się pojawiającej na sprzedaż). Ceny Xedosów 9 I generacji wahają się od 3,5 do 6 tys. zł.

 • Mazda MX-3

Mała sportowa Mazda z początku lat 90. Bardzo trudno kupić dobry egzemplarz, raczej zdarzają się egzemplarze do doinwestowania (za ok. 3,5 tys. zł). Niemniej, możemy takiego egzemplarza poszukać.

Mazda MX-3

Mazda MX-3, fot. https://commons.wikimedia.org/wiki/File:1995-MX3.jpg

 • Mazda MX-5

Słynny roadster Mazdy miał już cztery generacje od początku lat 90. Pierwsza generacja z chowanymi reflektorami jest dość droga – od 10 tys. zł w górę za przyzwoity egzemplarz. Jej ceny stale rosną. Druga generacja, czyli ta najbardziej rdzewiejąca nie jest tak ceniona i można ją mieć od 6-8 tys. zł (a skorodowaną jeszcze taniej, ale takich nie sprowadzamy). Trzecia generacja MX-5 to wydatek od ok. 20 tys. zł w górę.

Mazda MX-5

Mazda MX-5 I generacja, fot. https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Mazda_mx-5_na_europe.jpg

 • Mazda MX-6

Rzadko spotykany duży sportowy model Mazdy z początku lat 90., zbudowany przy użyciu techniki z Forda Probe. Dobre egzemplarze spotyka się rzadko, jednak takowe występują. Nie ma stałych cen – zależą one od stanu samochodu.

 • Mazda RX-7 i RX-8

Mazdy z silnikiem Wankla. W stanie dobrym (sprawny silnik) pojawiają się dość rzadko. Ceny zależne od stanu.

 • Mazda Premacy

Van Mazdy z przełomu tysiącleci niestety często koroduje, ale można znaleźć dobry egzemplarz w cenie od 4 tys. zł w górę.

 • Mazda 5

Kolejna generacja vana Mazdy otrzymała cyfrę „5”. Jej ceny rozpoczynają się od ok. 10 tys. zł.

Mazda 5

Mazda 5, fot. https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Mazda_5_AMI_2005.jpg

 • Mazda Tribute

Terenówka Mazdy, która nie była oferowana w Polsce. Można ją zakupić od ok. 10 tys. zł.

 • Mazda B2500 i Mazda BT-50

Pickupy Mazdy, nigdy nie oferowane w Polsce. Są dostępne w cenach od ok. 10 tys. w górę.

 • Mazda CX-7

Pierwszy SUV Mazdy można mieć od ok. 30 tys. zł. Ze względu na dużą pojemność silników dużo zapłacimy za akcyzę.

 • Pozostałe Mazdy

W sprawie pozostałych modeli prosimy o kontakt mailowy.

 

Podane ceny zawierają:

– zakup samochodu na fakturę

– badanie techniczne

– akcyzę

– transport

– tłumaczenie dokumentów

Klient może wykonać część rzeczy we własnym zakresie, wówczas cena staje się odpowiednio niższa. Na wszystkie auta wystawiamy fakturę vat marża. Jest możliwość wykupienia gwarancji na auta młodsze niż 15 lat.

Kupując samochód na zamówienie masz wgląd w jego stan przed zakupem, co oznacza, że samochód nie jest w żaden sposób modyfikowany przez sprzedawców w Polsce.

 

W celu przesłania ładnych egzemplarzy prosimy o kontakt mailowy: cmcars@wp.pl

Oferty przesyłamy bezpłatnie.

 

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *